Elämäkerta-artikkelit

Viereiseen sivupalkkiin on sukunimen mukaisessa aakkosjärjestyksessä lueteltu henkilöt, joista on kirjoitettu elämäkerta-artikkeli. 

Voit myös käyttää allaolevaa hakukenttää. Haussa voit käyttää esimerkiksi seuraavanlaisia hakusanoja:

- Sukunimi, Etunimi / pelkkä sukunimi
- Paikkakunta
- Syntymäaika (esim. 29.10.1917)
- Ammatti
Myös vapaamuotoisten hakusanojen käyttö on mahdollista.



Aaltio Sampsa Eino Urmas (T) 21.4.1927
Aalto Anna-Kaarina (T) 12.8.1920
Aalto-Setälä Toivo Armas (T) 02.02.1896
Aarnio Kaarlo Ernesti (T) 27.01.1877
Aas Pertti Aslak (T) 25.8.1935
Ahla Annikki Mervi Maaria (T) 29.10.1917
Ahmavaara Kaarlo Arvi Eliel 13.8.1886
Ahmavaara Pekka 28.10.1862
Aho Lauri Emil 18.7.1901
Ahva Lennart Johannes (T) 30.09.1893
Ainali Sakari 03.12.1874
Airo Axel Fredrik 14.02.1898
Aitamurto Johan August, Juho (T) 22.11.1860
Akaan-Penttilä Eero Erkki Emanuel (T) 17.4.1943
Ala-Harja Kirsti Raili (T) 28.2.1936
Ala-Kulju Eveliina (T) 27.10.1867
Ala-Kulju Reino (T) 25.04.1898
Ala-Mäyry Heikki (T) 21.10.1893
Alanen Ivar (T) 11.02.1863
Alava Tauno Ensio (T) 1907
Alfthan Karl Gustaf Alexander (T) 17.11.1865
Alha Edvard (Eetu) Adiel 8.9.1873
Alhainen Walfrid Isak (T) 12.10.1869
Alitalo Kaisa (T) 14.5.1911
Andersson Markku Ensio (T) 27.3.1950
Anneberg Benjamin (T) 03.05.1865
Antila Juho Erkki (T) 01.01.1856
Anttila Anni (T)  
Antvuori Pirjo-Riitta (T) 1945
Apajalahti Jouni Arto Aarre (T) 10.4.1920
Arokallio Gustaf (T) 10.06.1854
Asko-Seljavaara Sirpa Liisa (T) 12.10.1939
Asunta Mikko Pellervo 12.8.1911
Aulanko Olli Sakari (T) 30.8.1921
Aurejärvi Erkki Ilmari (T) 8.12.1941
Belinki Karmela (T) 1947
Bergroth Fredrik Waldemar (T) 14.05.1852
Blom Anders (T) 1955
Bogomoloff Harry (T) 1944
Borg-Sundman Margit Rhode Sofia 16.10.1902
Brofeldt Simo (T) 1892
Buhler Waldemar (T) 1929
Böök Leo Richard, Leo R. (T) 01.01.1891
Castrén Jalmar 14.12.1873
Castrén Urho Joonas (T) 30.12.1886
Cornér Samuli Vilho (T) 17.02.1868
Danielson-Kalmari Johan Richard 7.5.1853
Dromberg Ritva Kaarina (T) 22.5.1942
Eerola Johan Albert (T) 28.04.1874
Eloholma Riitta (T) 1934
Enroth Matti (T) 1944
Enäjärvi-Haavio Elsa (T) 1901
Erich Michael Wilhelm, Mikko W (T) 06.12.1888
Erich Rafael Waldemar 10.6.1879
Eronen Aukusti (T) 21.08.1875
Ervamaa Erkki (T) 1915
Etelävuori Pirkko (T) 1950
Fogelberg Carl (T) 1939
Forsius Saara Margareta Elisabet 27.3.1902
Gebhard Hannes (T) 08.04.1864
Gebhard Hedvig Maria (T) 14.12.1867
Gripenberg Aleksandra 3.8.1857
Grönvall Reinhold (T) 01.05.1851
Gummerus Leo Benedikt (T) 20.06.1885
Gunnar Vilho Johannes (T) 1894
Haanoja Anselm (T) 1864
Haapanen Kaarlo Aleksanteri (Santeri) (T) 23.12.1877
Haarla Pekka Rafael  3.5.1923
Haataja Kyösti 19.2.1881
Hackzell Antti 20.9.1881
Hagan Lyyli Ingrid (T) 14.02.1889
Hagelberg Kai (T) 1935
Hagfors Kari Juhani (T) 14.1.1944
Haila Toivo Johannes (T) 1885
Hainari Oskar Adolf 7.3.1856
Hainari Tilma Sofia 1.9.1861
Hakala Jaakko Armas Ensio 30.9.1912
Hakala Matti Eero (T) 19.8.1939
Hakola Juha Tapio (T) 24.8.1967
Hakulinen Johan Herman (T) 28.11.1866
Hallberg Raino Sigurd Kalervo (T) 04.04.1890
Hallsten Gustaf Onni Immanuel (T) 05.01.1858
Hallsten Ilmi Loviisa (T) 25.12.1862
Halminen Urho Valdemar 30.09.1886
Halonen Yrjö (T) 23.05.1862
Hamara Irma Elisabeth (T) 22.1.1904
Hanninen Antti (T) 31.03.1873
Hannula Edvard (T) 23.03.1859
Hara Erkki Jalmari (T) 27.4.1914
Harima Samuli (T) 04.09.1879
Harja Matti Emil (T) 14.05.1879
Harkia Eero (T) 1904
Harkimo Leena-Kaisa (T) 28.3.1968
Harmaja Aino Inkeri (T) 18.5.1898
Haukio Toivo Aulis Oskari 28.8.1923
Haukkamaa Viljo Aaro (T) 1907
Havas Väinö Rafael 15.08.1898
Heikinheimo Oskar Fredrik (T) 03.08.1873
Heikkilä Bernhard (T) 19.04.1882
Heikkilä Brita (T) 1925
Heikkilä Matti Ilmari 16.01.1890
Heikkonen Erkki (T) 1925
Heino-Vesihiisi Tyyni Maija (T) 22.4.1924
Heinonen Olli-Pekka (T) 25.6.1964
Heinonen Timo Pasi Petteri (T) 15.2.1975
Heiska Kaarina (T) 1930
Heitto Johannes (Juho) 31.03.1887
Helkiö Johan Emil (T) 01.10.1870
Hemmilä Pertti Aatos (T) 24.8.1955
Hemming Katri Hanna-Leena (T) 2.6.1961
Herttua Oskari Mikko 23.04.1876
Hetemäki Olli Päiviö 8.7.1913
Hetemäki-Olander Elsi Maria (T) 26.9.1927
Hiidenheimo Arthur Fredrik (Artturi) 23.05.1877
Hiidenheimo Bengt Henrik (Pentti Heikki) (T) 29.01.1875
Hiidenheimo Sofia Elisabeth 19.1.1883
Hilpelä Liisa Sisko (T) 26.12.1928
Hiltula Antti Aukusti (T) 23.01.1854
Hirvensalo Yrjö (T) 28.06.1888
Hirvikallio Matti (T) 1946
Hirvikangas Pentti (T) 1935
Hirvikanta Gustaf Valdemar (Valde) (T) 17.03.1863
Hirvisalo Karl Fredrik (Kari) (T) 29.01.1875
Hjelmman Alexander Leonard 22.6.1869
Hjelt August Johannes (T) 29.06.1862
Hoikka Iisakki (T) 02.04.1840
Hokkanen Matti Heikki Johannes (T) 30.12.1937
Holkeri Harri Hermanni 6.1.1937
Holkeri Katju (T) 1964
Hollming Kirsti Marjatta (T) 2.11.1932
Holma Karl (Kaarlo) Viktor (T) 16.04.1883
Holmlund Anne Elisabeth 18.4.1964
Holvitie Tapio Johannes (T) 24.1.1934
Homén Viktor Theodor (T) 03.07.1858
Honka Aarne Uno Johannes 01.04.1889
Honka Olavi Uuno Viktor 7.4.1894
Honkajuuri Iivari Mauri (T) 13.2.1882
Honkala Niilo 3.10.1906
Honkala Timo 1943
Honkanen Esko (T) 1925
Hopeavuori Jalmari (T) 1897
Horelli Toivo Johannes 11.10.1888
Huhtala Kaarlo Vilho (T) 13.10.1874
Huhtala Kalle (T) 1885
Huima Paavo Vilho Sakari  6.4.1914
Huitu Niilo Johannes Pellervo (T)  
Hultin Tekla Johanna Virginia 18.4.1864
Hurmerinta Kaarlo (T) 1870
Hurtta Alvar Hjalmar Mikael (Mikko) (T) 03.12.1896
Huttunen Martti Johannes (T) 16.12.1911
Huurtamo Erkki Kalervo 11.2.1917
Hyöki August (T) 10.12.1874
Häikiö Juuso (T) 2.3.1917
Häikiö Martti (T) 1949
Häkkinen Hilja Maria (T) 09.04.1885
Häkkinen Kalle Riettu (T) 28.01.1878
Häkämies Erkki Pekka (T) 1.3.1928
Häkämies Jyri Jukka (T) 30.8.1961
Häkämies Kari Pekka (T) 17.9.1956
Härkönen Simo (T) 1906
Härmä Frans Vihtori (T) 1881
Härri Juuso (T) 1900
Högström Ann-Sofie (T) 1963
Ignatius Gustaf 8.6.1873
Ihamuotila Janne, J. A. (T) 07.10.1868
Ihamäki Timo Heikki Juhani (T) 15.2.1939
Ikkala Olli Kustaa 29.7.1927
Ikola Jaakko Oskari (T) 14.08.1887
Ikonen Karl Leander (T) 14.10.1860
Ikonen Pekka Toivo (T) 15.01.1891
Ikonen Pietari (Pekka) (T) 18.07.1877
Ilaskivi Raimo 28.5.1928
Impiö Lauri Johannes 8.9.1929
Ingman Lauri 30.6.1868
Innala Aune Inkeri (T) 12.7.1906
Ipponen Mikko (T) 12.02.1849
Isotalo Jussi Olavi 16.3.1947
Itälä Ville Heimo Antero (T) 10.5.1959
Jaatinen Matti Risto Väinö (T) 15.4.1928
Jalas Rakel (T) 28.09.1892
Jartti Heikki Valentin (T) 5.9.1919
Jaskari Harri Matti (T) 26.3.1964
Jaskari Mikko (T) 05.01.1866
Jokela Leo (T) 1932
Jokinen Aila Irmeli (T) 11.11.1933
Jokinen Antti Pekka (T) 27.2.1934
Jolula Hugo Aleksander (T) 1887
Jouppila Riitta Maire Kaarina (T) 30.5.1940
Juhola Vuokko Onerva (T) 18.12.1926
Junnila Taavetti (Taave) Ananias 27.03.1869
Junnila Tuure Jaakko Kalervo 24.7.1910
Jussila Oskari Heikki (T) 16.04.1888
Juuranto Erik Valdemar (T) 26.4.1900
Juustila Väinö Henrik (T) 17.04.1884
Jäntti Yrjö (T) 1933
Järvenpää Heikki Mikael (T) 11.12.1948
Järventaus Jussi Arvi 7.6.1951
Järvi Lauri Ilmari (T) 31.1.1901
Jääskeläinen Keijo Eero (T) 4.1.1934
Kaakko-oja Kalle (T) 01.02.1875
Kaarilahti Marjut Hannele (T) 26.2.1960
Kaila Aarno (T) 1943
Kaila Erkki 02.06.1867
Kairamo Alfred Oswald (T) 04.10.1858
Kalaja Pentti Kaarlo Johannes (T) 15.9.1906
Kallio Kaiku (T) 14.02.1898
Kallioniemi Alli Lemmikki (T)  
Kanerva Ilkka Armas Mikael 28.1.1948
Kanerva Seppo (T) 1941
Kankainen Kosti Aarno Aleksi (T) 09.04.1894
Kantalainen Kari Sakari (T) 14.1.1947
Kares Kaarlo Rietrikki (T) 14.12.1873
Karhunen Minna Helena (T) 3.7.1967
Karhuvaara Arja (T) 1954
Kari Kaarina (T) 17.12.1888
Karpio Juha Ilmari (T) 30.8.1938
Karttunen Marjukka Eija (T) 5.5.1967
Karttunen Osmo Pekka 8.11.1922
Karu Heikki (T) 1960
Karvo Ulla Marita (T) 14.9.1960
Kataja Sampsa Kalle Henrikki (T) 3.4.1972
Katajamäki Pentti (T) 1921
Kaukamaa Lauri Iivari 22.8.1907
Kauppi Eeva Ottilia 31.1.1921
Kauppila Orvokki Sinikka (T) 28.12.1929
Kauppinen Riitta Anneli (T) 14.7.1946
Kauti Terhi (T) 1961
Kekki Väinö (T) 1907
Kemppainen Jaakko Abram (T) 26.11.1904
Keto Pihla (T) 1974
Kettunen Pentti (T) 1936
Kihlberg Eino (T) 1913
Kilpeläinen Kaarlo Edvard 4.10.1879
Kilpinen Inkeri (T) 1926
Kinnunen Juho (T) 14.01.1865
Kivelä Eero Olavi (T) 18.6.1908
Kivelä Mauno (T) 1912
Kivelä Pekka Olavi (T) 3.11.1946
Kivi Väinö (T) 13.11.1876
Kivilinna Väinö Gabriel (T) 13.10.1875
Kivimäki Lilja (T) 1934
Kivinen Pentti (T) 1943
Kivioja Liisa (T) 10.01.1859
Knaapi-Lamminen Anne Kaarina (T) 25.7.1960
Knuutila Kaarle Oskari (T) 07.12.1868
Kohijoki Maunu Mikael (T) 26.9.1923
Koisaari Terho (T) 1889
Koivisto Aleksanteri (T) 23.05.1863
Koivisto Juho Matti (T) 17.1.1945
Koivisto Risto Eerikki (T) 14.6.1908
Kokko Väinö Wilhelm (T) 27.09.1880
Kokkonen Aira Marketta 20.11.1946
Kokkonen Paula (T) 14.1.1946
Kolkki Emanuel (T) 22.11.1869
Komulainen Pekka (T) 1873
Konttinen Yrjö Vilho (T) 1900
Kontula Matti (T) 1896
Koppanen Esko Jussi (T) 19.12.1926
Korhonen Riitta-Liisa (T) 4.6.1948
Korkia-aho Matti Einar (T) 12.9.1930
Korpela Kaarlo (T) 1901
Korpisaari Paavo (T) 28.11.1886
Korvenheimo Jorma Kalervo (T) 1.1.1912
Korvenoja Kaarle August (Aku) (T) 15.02.1891
Koskelainen Yrjö (T) 23.04.1885
Koskenheimo Aleksanteri (T) 11.09.1876
Koski Rauno Eino (T) 28.11.1926
Koski Usko Sulo Toinen (T) 13.01.1898
Koskimies Kaarlo Yrjö 8.5.1881
Koskinen Heikki Sakari (T) 20.5.1936
Koskinen Jari Antero (T) 11.6.1960
Koskinen Kaarlo Juhani (T) 28.5.1928
Koskinen Kauko (T) 1939
Koskinen Pirkko K. (T) 1932
Kotila Matti Miikka (T) 18.10.1887
Kotiranta Antti (T) 1930
Kouri Pekka (T) 1945
Krause Hannele (T) 1958
Kruus Staffan (T) 29.12.1862
Kummola Kalervo Juhani (T) 21.11.1945
Kuokkanen Erkki Veikko 5.12.1887
Kuoppala Väinö Jooseppi (T) 22.4.1914
Kuosa Tauno (T) 1917
Kuosmanen Pekka Kalevi (T) 19.10.1940
Kurola Osmo Aarne (T) 20.4.1948
Kurvinen Esko Anton (T) 6.10.1952
Kuuliala Wiljo-Kustaa (T) 20.04.1891
Kuusela Urho Salomon (T) 1910
Kuuskoski Eeva Maija Kaarina (T) 4.10.1946
Kylänpää Kustaa (T) 24.10.1881
Kyttä Frans Vilho (T) 1881
Käkönen Kalle (T) 1890
Käpy Alfred Aleksi (T) 21.07.1871
Kärhä Lea Kyllikki (T) 7.1.1939
Kärki Olli (T) 1897
Kärnä Pietari (Pekka) (T) 25.01.1859
Kölli Martti Oskari (T) 4.12.1910
Laakso Harry (T) 1921
Laatio Kaino Gunnar (T) 10.9.1915
Laatunen Timo Olavi 8.2.1935
Lagerlöf Johan Arthur 20.5.1860
Lahti Eero (T) 23.8.1944
Lahti Jere Kaleva (T) 3.2.1943
Lahtinen Matti Heikki Juhani (T) 19.9.1945
Laine Adolf Oskari (T) 05.05.1859
Lainema Mauno 3.11.1912
Lallukka Juho 03.02.1852
Lamminen Juho Antero (T) 17.07.1884
Lamminen Nils Paavo Kalevi (T) 22.3.1935
Lampela Heikki David (T) 12.4.1961
Lampén Aleksander (T) 20.07.1879
Lampinen Arto Erkki Juhani (T) 24.2.1933
Lankinen Sirkka (T) 30.8.1916
Lanne Carl (Kaarlo) Fredrik (T) 27.10.1860
Lappi-Seppälä Jussi 26.2.1911
Larikka Jari (T) 9.1.1965
Larkio Mauri Antero(T) 30.9.1933
Larmola Yrjö (T) 1940
Lattula Eero Antero (T) 8.6.1932
Laurila Elin (Elli) Maria (T) 19.03.1882
Laurila Ritva (T) 13.4.1932
Lauslahti Sanna (T) 7.4.1966
Laxell Jouko Ilmari (T) 15.9.1947
Lehtimäki Jouni Vesa Johannes (T) 6.11.1964
Lehtinen Christel (T) 1970
Lehtinen Emil Woldemar (T) 04.07.1872
Lehtinen Leila Elisabeth (T) 25.4.1966
Lehtonen Kustaa Fredrik 20.10.1883
Lehtonen Oskari 29.5.1889
Leikola Erkki Ensio (T) 14.8.1900
Leiwo Yrjö Kalervo 12.2.1884
Lekman Sirkka Liisa (T) 13.9.1944
Lemberg Irmeli (T) 1939
Lepistö Johannes (Juho) (T) 25.01.1861
Leppä Leo (T) 1893
Leppä Leo Lauri (T) 28.05.1893
Leppä Matti Leo Juhani (T) 15.7.1948
Leppäaho Pauli (T) 1949
Leppänen Alli (T) 1904
Levonius Jakob (T) 1861
Liemola Lasse (T) 1940
Liinpää Holger (T) 1910
Lilja Frans Emil (T) 28.12.1882
Lindén Suvi Helmi Tellervo (T) 19.4.1962
Linkola Anna-Liisa 10.8.1914
Linkomies Edwin Johan Hildegard 22.12.1894
Linkomies-Pohjala Sinikka Sorella (T) 13.11.1929
Linnainmaa Tuula Maj-Lis (T) 8.1.1942
Lintulahti Arvo Alexander (T) 01.04.1885
Listo Akseli 2.4.1856
Louhivuori Oskari Wilho (T) 18.09.1884
Loukko Jaakko (T) 25.02.1870
Louvo Anna-Kaarina (T) 14.10.1937
Luoma Aukusti Vihtori (T) 08.09.1888
Luukkainen Hannele Marja-Liisa (T) 19.2.1950
Lähteenmäki Frans Olavi 13.7.1909
Lähteenoja Aina Johanna (T) 27.03.1882
Löfgren Nils Viktor 25.9.1843
Löyttyniemi Pekka Johannes (T) 8.8.1932
Majaniemi Vilho Ilmari (T) 1903
Malkamäki Juho 23.5.1844
Malmivaara Arvi Taneli (Tatu) (T) 29.4.1908
Malmivaara Väinö Rafael 07.11.1879
Malmivaara Wilhelmi 13.02.1854
Mannermaa Juho Abraham (T) 29.05.1871
Mannonen Matti (T) 05.04.1871
Mansukoski Erkki Olavi 20.1.1928
Markkula Markku Antero (T) 15.7.1950
Markkula-Kivisilta Hanna-Elina (T) 10.2.1965
Mensonen Vasili Vilho Arteminpoika (T) 1882
Meurman Agathon 9.10.1826
Meurman Hjalmar (Jalmari) Fredrik (T) 19.07.1870
Mickelsson Annukka (T) 1966
Miettinen Jorma K. (T) 1921
Miettinen Mauri Kalevi (T) 2.10.1941
Mikkola Saara Sinikka (T) 17.5.1927
Moberg Olga (T) 1869
Moilanen Eeva-Liisa (T) 1943
Moilanen Kaapro 7.10.1878
Moisander Erkki Tarmo Olavi (T) 8.8.1953
Mykkänen Jouni (T) 6.10.1939
Myllylä Kaarle (T) 14.09.1844
Myllyvirta Jyrki Johannes (T) 17.9.1952
Mynttinen Juho (T) 09.10.1859
Myyryläinen Hilda Maria (T) 1891
Mäkelä Jalmari Lauri (T) 12.10.1885
Mäkelä Jukka (T) 7.7.1960
Mäki-Hakola Pertti Eerik (T) 11.7.1951
Mäkinen Eero (T) 27.04.1886
Mäkinen Eliisa (Liisa) 16.4.1902
Mäkinen Heikki Tapani (T) 19.3.1965
Mäkinen-Ollinen Sylvi Aune Amalia (T) 2.8.1900
Mäkynen Toivo Henrik (T) 27.2.1944
Mörttinen Tapani Johannes (T) 20.2.1943
Neitiniemi Aappo Aukusti (T) 25.01.1875
Nepponen Olli Erik (T) 22.9.1940
Nevanlinna Ernst Fredrik 10.5.1873
Nieminen Väinö Erkki (T) 24.01.1898
Nikkanen Wilhelm (Vilho, Ville) (T) 04.07.1885
Nikkilä Olavi Allan (T) 12.4.1922
Nikkola Iisakki Elias (T) 11.05.1887
Nikulainen Yrjö Aukusti (T) 1889
Nissinen Oskar Petrus (T) 26.07.1864
Noponen Alpo (T) 1862
Nordling Frans Hjalmar 13.06.1860
Nukari Gustav Evert (Kustaa Evert) (T) 14.04.1874
Nuora Abraham (Aapo) (T) 14.12.1864
Nuorsaari Hugo Ruben (T) 15.8.1908
Nurmi Tuija Anna-Liisa (T) 19.3.1958
Nyberg Johannes Julius (T) 31.12.1862
Nybom Fredrik Kristian Jeremias  8.8.1838
Nykänen Daniel (Taneli) (T) 15.09.1845
Nyström Aleksander Väinö (T) 11.09.1857
Oinola Olga (T) 1865
Ojanen Kaarle Kustaa 3.1.1851
Oksala Arvi (T) 02.01.1891
Oksanen Kaino Wilhelmiina (T) 28.12.1884
Olkkonen Ade (Aate) (T) 18.06.1877
Ollila Heikki Antero (T) 26.5.1950
Orko Liisa (T) 30.7.1902
Orpo Antti Petteri (T) 3.11.1969
Paajanen Reijo Kalevi (T) 12.6.1950
Paasikivi Juho Kusti 27.11.1870
Paavolainen Erkki  17.5.1890
Paavolainen Peter (Pekka) (T) 30.12.1868
Pajari Olli (T) 01.02.1860
Pajunen Aarno Edvard (T) 23.11.1922
Pajunen Jussi Ilmari (T) 5.9.1954
Pakarinen Heikki (T) 1926
Pakkala Juho Heikki (T) 16.03.1877
Palmen Ernst Gustaf 26.11.1849
Palmroth Reino Wilhelm (T) 2.4.1906
Paloheimo Heikki (T) 1890
Paloheimo Hjalmar Gabriel 17.10.1864
Paloheimo Karl Alfred (T) 25.07.1862
Paloheimo Martti Olavi (T) 23.05.1894
Parikka Eino Alfred (T) 1904
Pastell Väinö Elias (T) 15.05.1881
Pekkarinen Taito (T) 1948
Peltonen Johannes Victor (T) 04.09.1868
Pelttari Matti Juhani (T) 1.3.1943
Pennanen Matti Alpo Tapio 23.11.1951
Pennanen Pekka 24.2.1872
Pentti Samuel Johannes 11.8.1885
Penttinen Väinö Rikhard (T) 1892
Perheentupa Erkki (T) 18.04.1891
Perho Maija Riitta (T) 29.5.1948
Perho Matti Heikki 25.4.1926
Perkiö Sanna (T) 1962
Perkiö Sanna Leena (T) 28.3.1962
Pesola Anja Helena (T) 2.7.1947
Pesonen Emil Juhana (T) 16.09.1883
Pettinen Kaarlo (T) 16.12.1916
Petäjäniemi Armas Eero Emil 2.5.1907
Petäjäniemi Leena Tuulikki (T) 24.9.1942
Peurakoski Juhana Oskari (T) 13.08.1869
Pietikäinen Sirpa Maria (T) 19.4.1959
Piha Kirsi Katariina (T) 14.10.1967
Pihkala Martti Aleksander (T) 18.01.1882
Pihlajaniemi Petri Antero (T) 23.8.1968
Piilinen Ville Eevert (T) 1886
Pilkama Hjalmar (Jalmari) Alfhildus (T) 04.05.1881
Pohjala Kyllikki 11.11.1894
Pohjala Toivo Topias (T) 27.7.1931
Pohjannoro Frans Arvo Ilmari (T) 18.11.1893
Pohjanoksa Aino Siviä 17.3.1936
Pohjanpalo Tuomas 03.03.1861
Pojanluoma Herman (Hermanni) Salomo 14.11.1869
Poukka Kalle Pentti 13.9.1919
Puhakka Yrjö Wilhelm (T) 05.09.1888
Pukkinen Mikko Juhani (T) 27.11.1954
Pukkio Eva-Maija Irene(T) 28.11.1944
Pulkkinen Yrjö Rafael 3.4.1875
Pullinen Erik (Erkki) (T) 06.06.1871
Puolanne Ulla Kaija (T) 28.6.1931
Pusa Juho Jalmar (Jalmari) (T) 18.08.1895
Pusa Juho Jalmari (T) 1895
Pystynen Erkki Topias (T) 2.11.1929
Päivänsalo Bror Hannes 01.01.1875
Päivänsalo Bror Karl Juhani (T) 1913
Päivänsalo Veikko Antamo (T) 19.10.1903
Pöysti Erik (T) 17.09.1849
Raade Karl (Kaarle) Eugen (T) 14.10.1866
Rahkamo Kari Tapani 30.5.1933
Railo Eino (T) 1884
Railo Markku (T) 1948
Rainio Kullervo 10.8.1924
Raipala Matti Mauno (T) 20.2.1912
Rajala Lyly Paavo Juhani (T) 22.4.1951
Rajala Sameli Nestori 13.12.1858
Rannikko Juho Henrik (Heikki) (T) 17.09.1873
Rantakari Kaarle Nestori 21.1.1877
Rantala Onni Olavi (T) 26.2.1918
Rantanen Martti Juhana (T) 29.05.1885
Rantasalo Oiva Onni (T) 28.04.1884
Rapola Frans Oskar (T) 23.12.1862
Rauanheimo Akseli Kustaa 27.3.1871
Rauhamäki Tatu (T) 1971
Rauramo Anssi Mauno Heikki 8.7.1952
Rautaharju Emil Fredrik (T) 01.09.1875
Rautapää Hugo Valentin (T) 28.02.1874
Rautava Risto (T) 1954
Rautkallio Paavo Eelis (T) 2.8.1918
Raveala Terttu (T) 1914
Ravi Pekka Tapani (T) 26.11.1959
Reima Wilhelm (Vilho) 28.10.1867
Renvall Heikki 19.1.1872
Repo Heikki (T) 26.04.1871
Retulainen Alfred (T) 05.03.1860
Rihtniemi Elja  22.3.1891
Rihtniemi Juha 28.8.1927
Rihtniemi Suvi Hannele 8.4.1954
Rihtniemi-Koski Irma (T) 27.3.1926
Riihelä Esko (T) 1940
Riipinen Hilja Elisabet (T) 30.06.1883
Rinne Frans Urpo (T) 1911
Ripatti Justus (T) 08.08.1863
Risikko Paula Sinikka (T) 4.6.1960
Routavaara Akseli Anselmi 23.3.1901
Runtti Joseph (Juuso) 02.03.1854
Ruohtula Robert (T) 15.11.1853
Ruotzi Aina Siviä (T) 02.02.1880
Räty Laura (T) 1977
Räty Nuutti Johannes (T) 1892
Saari Johan Ernst (T) 20.07.1882
Saari Maija Hellevi (T) 20.5.1911
Saariaho Urho Jaakko (T) 27.11.1911
Saarikangas Martin Alexander 24.1.1937
Saarikoski Helge Herman (T) 17.6.1922
Saarinen Olli (T) 1964
Saario Väinö Sakari (T) 26.6.1942
Saastamoinen Armas Herman (T) 14.04.1886
Saastamoinen Ulla Riitta (T) 10.2.1940
Saha Isak (Iisakki) (T) 08.05.1865
Sahlan Inkeri (T) 1900
Sahlstein Georg Karl Gunnar 3.1.1879
Saikku Tuomas Veikko (T) 22.12.1906
Salmenkivi Otto Antero (T) 25.6.1931
Salminen Arvo 5.8.1896
Salminen Aune (T) 1892
Salminen Martti Johannes (T) 14.7.1901
Salo Petri Antti Juhani (T) 18.10.1959
Salolainen Pertti Edvard 19.10.1940
Salonen Markku Mikael (T) 5.6.1930
Samulin Aira (T) 1927
Sandbacka Michael (T) 1952
Saraste Julius Bernhard (T) 22.10.1857
Sariola Aale Johannes (T) 19.05.1882
Sarkomaa Sari (T) 24.9.1965
Sasi Kimmo Kalevi Immeri (T) 21.2.1952
Satonen Arto Olavi (T) 20.10.1966
Saukkonen Jussi Jaakko 17.2.1905
Saukkonen Lea (T) 1957
Saura Kaarlo Kalervo (T) 04.04.1896
Saurama Lauri Päiviö (T) 26.1.1915
Savela Veikko Oiva (T) 10.12.1936
Savonen Severi Sefanias(T) 02.03.1886
Seppä Aapo Väinö (T) 19.3.1905
Seppä Mauri Taisto Heikki (T) 11.3.1916
Seppä-Murto Juho Taavetti (T) 07.12.1868
Seppälä Felix 11.8.1895
Seppälä Jorma Timo Antero (T) 5.3.1946
Seppälä Raimo Toivo Johannes 27.3.1934
Seppänen Josef (Jooseppi) (T) 27.01.1871
Setälä Emil Nestor 27.2.1864
Siimes Outi Inkeri (T) 19.6.1971
Siitonen Eva-Riitta 31.5.1940
Sillantaus Pentti Ilmari (T) 30.5.1923
Simelius Veli Kustaa (T) 07.10.1877
Sinnemäki Juho (Jussi) (T) 25.01.1895
Sipilä Frans Wilhelm (T) 07.08.1858
Sipponen Mickel (Mikko) (T) 02.07.1869
Sivula Tarmo Vilho (T) 3.10.1909
Sjöblom Touko Juhani (T) 4.9.1949
Sjöstedt-Jussila Oskar Anshelm (T) 25.08.1869
Snellman Johan (Juho) (T) 31.08.1866
Snellman Johan Wilhelm 12.5.1806
Soini Kaarle Ahto (T) 13.02.1884
Soini Yrjö Vilho 17.7.1896
Soininen August Mikael 03.11.1860
Solja Niilo Johannes 25.6.1888
Somersalo Eva (T) 19.06.1883
Sovijärvi Kalle Albinus (Kaarlo) (T) 01.03.1879
Suolahti Eino Emil Waldemar 7.11.1879
Suolahti Viktor Hugo 7.10.1874
Suominen Heikki Samuli (T) 28.2.1922
Suominen Ilkka Olavi 8.4.1939
Suominen Riitta (T) 1946
Sydänmaa Johanna (T) 1971
Särkijärvi Jouni Juhani (T) 19.8.1948
Särkilahti Carl Allan (T) 21.03.1870
Särkkä Eeva Tellervo (T) 27.5.1935
Taina Anneli Kristiina (T) 21.6.1951
Taina Matti (T) 1957
Takala Irmeli Johanna (T) 7.10.1945
Talas Onni Eugen Aleksander 15.6.1877
Talvela Paavo (T) 19.02.1897
Talvitie Yrjö Juho(T) 23.09.1892
Tanttu August (T) 14.10.1859
Tarjanne Onni (T) 1864
Tarkka Asko Kalle Sakari 24.5.1929
Tarvajärvi Niilo Einar (T) 6.12.1914
Taskinen Viljam (Vili) (T) 10.10.1874
Taussi Aarne (T) 1919
Tavastila Veikko Olavi 9.10.1922
Taxell Harry (T) 1930
Tervaniemi Matti (T) 08.04.1859
Tikkanen Eino Alfred Henrik 15.1.1889
Tikkanen Paavo 2.3.1823
Tiura Marja Johanna (T) 20.8.1969
Tiuri Martti Eelis (T) 13.11.1925
Toivakka Lenita Anneli (T) 28.9.1961
Toivonen Kyösti Tapio (T) 25.9.1937
Torikka Jalmari (T) 14.12.1931
Torppa Juho (T) 06.10.1859
Tujunen Leo Armas 4.11.1910
Tukia Elias (T) 29.09.1877
Tulenheimo Antti Agathon 4.12.1879
Tulenheimo Otto Eino (T) 28.05.1885
Tulikoura Juho (T) 29.05.1862
Tulonen Irja Marjatta (T) 6.1.1943
Tuomela Mauri Leopold (T) 30.01.1870
Tuomikoski Anders (Antti) (T) 19.07.1842
Tuomikoski Emil Samuel (Samuli) (T) 06.07.1875
Turja Ernst Alexander (Ernesti Aleksanteri) (T) 02.01.1882
Turunen Aarno Onni Ilmari(T) 06.08.1899
Turunen Eeva Annikki (T) 22.6.1933
Turunen Oiva Antero (T) 19.11.1910
Tuuli Erkki Viktor (T) 25.7.1914
Tuura Juhana Vilho 31.7.1885
Tuurna Otto Arno (T) 12.08.1894
Typpö Leonard 29.01.1868
Törhönen Lauri Ilmari (T) 16.8.1947
Ukkola Lahja Tuulikki (T) 28.11.1943
Uosukainen Riitta  18.6.1942
Uotila Paavo (T) 1909
Urho Ulla-Marja (T) 1947
Urmas Matti (T)  
Ursin Martti Johannes 14.1.1934
Vaaja Ahti (T) 1953
Vaarala Juho Erkki (T) 30.09.1864
Vaarama Edvard (Eetu) (T) 12.06.1878
Vahasalo Raija Elina (T) 10.3.1961
Vahe Isak (Iisakki) (T) 14.07.1860
Vainikainen Kerttu Inkeri (T) 17.3.1905
Vainio Anders (Antti) (T) 14.11.1873
Vaittinen-Kuikka Alli Ester (T) 8.5.1918
Valanne Teuvo Salomo (T) 08.06.1886
Valkama Martti Mikael (T) 23.8.1912
Valkama Väinö Aleksis (T) 17.07.1877
Valli Sakari Esa (T) 11.5.1936
Valo Tauno Valter (T) 24.1.1920
Vanhala Tuomas (T) 10.03.1872
Vapaavuori Jan Pellervo (T) 3.4.1965
Varpasuo Päivi Paula Annikki (T) 21.12.1945
Vartia Tauno Ilmari 2.6.1907
Vartiovaara Klaus (T) 13.9.1916
Vastamäki Ritva Annikki (T) 16.1.1947
Vekka Matti Tapio 17.4.1970
Vemmelpuu Iida Maria 10.2.1868
Vennamo Meri (T) 1947
Vesikansa Osmo (T) 1917
Vesterinen Olavi (T) 1907
Viherjuuri H. J. (T) 1889
Vihervaara Urpo (T) 1935
Vihervuori Aimo Yrjö Paavali 25.1.1922
Viinanen Iiro Tahvo Juhani (T) 27.9.1944
Vikatmaa Juha Ville 17.5.1941
Vilén Jari Pekka Olavi (T) 17.4.1964
Viljanen Ilkka Antero (T) 12.12.1960
Viljanen Johan Jalmar (Juho Jalmari) (T) 15.08.1872
Viljanen Matti Juhani (T) 25.5.1937
Virén Lasse Artturi (T) 22.7.1949
Virkki Helena 22.02.1884
Virkkunen Artturi Heikki 19.1.1864
Virkkunen Emil Paavo 27.9.1874
Virkkunen Henna Maria (T) 4.6.1972
Virkkunen Paavo Tapani (T) 19.8.1906
Virmavirta Jarmo Veijo 9.5.1940
Virolainen Anne-Mari (T) 5.12.1965
Virva Kai (T) 1903
Voipio Anni (Annikka) 10.7.1906
Voipio Toini (T) 23.05.1878
von Hertzen Heikki S. (T) 1942
von Weissenberg Arthur Emil (T) 25.01.1863
Vuorinen Kaarle Henrik (Kalle Heikki) (T) 30.12.1851
Vuorivirta Oskar (Oskari) Herman (T) 15.01.1861
Vuortama Jorma Valdemar (T) 14.7.1913
Välisalo Seppo Ilmari (T) 4.9.1937
Vänniä Karl Thomas (Kalle Tuomas) (T) 16.10.1874
Vänskä Mauri Heimo Kalervo (T) 3.8.1940
Walden Karl Rudolf (T) 01.12.1878
Wallden-Paulig Irmeli (T) 1946
Waltamo Kari (T) 1864
Waltasaari Johannes (T) 02.10.1876
Warelius Antero 14.7.1821
Wartiovaara Jonathan Vindician 23.8.1875
Warvikko Karl Juhan (Kaarlo Juho) (T) 22.07.1861
Waurio Yrjö Olavi (T) 1921
Westerlund Saimi (T) 1919
Widenius Karl (T) 1866
Wiherheimo Toivo Antero 13.7.1898
Wihuri Antti (T) 1883
Wilskman Johan (Johannes) Eliel (T) 26.03.1866
Wirtanen Juho (Johannes) 27.08.1898
Wuorimaa Artur Oliver (T) 01.08.1854
Ylikorpi Juho (Juhani, Jussi) (T) 04.04.1864
Yrjö-Koskinen Aarno Armas Sakari 9.12.1885
Yrjö-Koskinen Eino Sakari 3.10.1858
Yrjö-Koskinen Iida Maria Fredrika 12.6.1857
Yrjö-Koskinen Lauri Almos (T) 02.03.1867
Yrjö-Koskinen Yrjö Sakari  10.12.1830
Ytti Toivo Matti 10.7.1908
Zitting Olli Pekka (T) 13.03.1872
Zyskowicz Ben Berl (T) 24.5.1954
Öhman Tuula (T) 1945